«Безсовісні, не поступилися місцем пенсіонерці, а вона все життя на роботі гарувала!»

Нещодавно я опинилася в епіцентрі скандалу. Варто сказати, що ситуація звичайна, таке трапляється мало не щодня, але розв’язка цього конфлікту залишила неприємні відчуття. Їхала я на роботу в трамваї і тут на наступній зупинці в салон зайшла бабуся, з вигляду ще повна сил. Вона бадьоро пройшлася трамваєм і зайняла вільне місце. До неї одразу підійшов контролер і ввічливо попросив показати закомпастований квиток. Бабуся, з  усмішкою на лиці, відповіла, що не збирається купляти квиток, бо грошей нема.

Контролер ввічиливо зауважив, що бабуся вже вкторе їздить “зайцем”. Що після цього почалося. Бабуся на весь трамвай почала кричати: «…якби ваша воля, то ви б в мене останній кусок хліба забрали. Місця шкодуєте для пенсіонерки, яка все життя гарувала на роботі? Виганяти мене будете? Мені, що пішки ходити?». З усіх сил контролер намагався заспокоїти бабусю: «…та, ні. Можете їхати далі, але ж не постійно безкоштовно їздити. Треба совість мати. Не тільки у вас грошей мало».

Почувши це бабуся ще більше завелась: «…виявляється, в мене совісті нема! Ви напевно гроші лопатою загрібаєте, якщо постійно людей до нитки обдираєте і ще й при цьому висловлюєте своє обурення…». Пенсіонерку не змога було зупинити, вона продовжувала далі кричати, нагло і голосно. Інші пасажири втомилися це слухати, деякі навіть запропонувала оплатити проїзд за бабусю. Та чоловік нагадав, що не збирається виганяти її з салону трамвая, навіть і якщо вона не оплатила проїзд. Раптом, старенька як закричить: «Навіть не смійте купляти мені квиток! Не дайте нічого цим п’явкам. Нехай згорять зі сорому».

Накричавшись бабуся трохи втихомирилася, проте до кінця проїзду щось бурчала собі під ніс.

Доїхавши до своєї зупинки, виявилося, що пенсіонерка також виходить. Ти ба, ще й йде в той магазин, що і я. Там нагла бабуся швиденько купила собі вина. Така весела і моторна. Певно, дуже щаслива, що змогла вчергове зекономити на проїзді.

Оцініть статтю
To-Day
«Безсовісні, не поступилися місцем пенсіонерці, а вона все життя на роботі гарувала!»